גני משחקים בטבריה

השקעה חסרת תקדים בקהילה

גן משחקים בטבריה
משחקיה בטבריה
בהשקעה של 10 מיליוני שקלים: 15 גני משחקים נבנו ברחבי טבריה.
את שנת 2021 חתמה עיריית טבריה עם בנייתם וחידושם של 15 גני משחקים ברחבי העיר במימון מפעל הפיס.
במקביל נעשות עבודות על הקמתם של עשרה גני משחקים נוספים שבנייתם צפויה להסתיים במהלך השנה הנוכחית.
עוד בטרם יצאה לדרך בביצוע הפרויקט רחב ההיקף, גובשה בעיריית טבריה תכנית עבודה סדורה על ידי מיטב בעלי המקצוע, בהובלת מנכ"ל העירייה עופר אזרד, כדי שהפרויקט יבוצע בצורה המוצלחת ביותר.
"התכניות אוגדו לחוברת מסודרת ותהליך הביצוע נעשה על בסיס אבני דרך וביצוע דיוני סטטוס לבחינת התקדמות הפרויקט על פי טיב הביצוע ועמידה בזמנים. פרויקט בסדר גודל כזה לא נעשה במשך שנים רבות והוא אחד מהשינויים הגדולים לטובת המרחב הציבורי למען תושבי טבריה", אמר המנכ"ל אזרד.
גני המשחקים נבנו על פי תקן הבטיחות המחמיר ביותר ודרישות הנגישות הקפדניות לבעלי מוגבלויות של מכון התקנים הישראלי.
במסגרת העבודות בוצעו ומבוצעות הצבת מתקני משחקים חדישים ומאתגרים, הצללות מפני השמש, החלפת משטחי המשחק למזרונים רכים הבולמים נפילות, ודשא סינטטי שמעניק את האפשרות לשבת בכל מקום על הקרקע.
כמו כן, הותקנו ברזיות בגני המשחקים, חודשו מעקות בטיחות וגדרות שמונעות ריצת ילדים לכבישים הסמוכים והותקנו מצלמות אבטחה המפוקחות על ידי אנשי המוקד העירוני של העירייה.
בנוסף, אף מבוצעות עבודות שיפור וחידוש המרחב הציבורי ההיקפי בסביבת גני המשחקים, הכולל בין השאר: חידוש והחלפת ריהוט רחוב, סלילת שבילי גישה וחידוש שטחים ירוקים, המאפשרים לתושבים לבלות את רגעי הפנאי שלהם בנועם ושלווה בחיק המשפחה מול הנופים הקסומים של הכנרת והגולן.
השנים נבנו תוך מחשבה תכנונית אורבנית, הן בהיבט האנושי והן בהיבט ההנדסי-מקצועי. הם באים לידי ביטוי באופן פריסת המתקנים ברחבי העיר, קירבה לבתי ספר ולשטחים ציבוריים בעיר וכן בהתאמתם לכל ילד שיבקש להשתמש בגני המשחקים.
פרויקט זה מבוצע בהובלת הצוות המקצועי של עיריית טבריה, תוך תיאום עם מחלקות העירייה השונות, קבלנים, ספקים, החברה למשק וכלכלה וחברת ניהול, אשר כולם נבחרו לצורך ביצוע פרויקט גני המשחקים באופן המקצועי והטוב ביותר.
יו"ר הוועדה הממונה טבריה בועז יוסף אמר: "שמנו לנו למטרה להעשיר את המרחבים הציבוריים במקומות ראויים ובגנים עם פעילויות לרווחת כלל התושבים וכך עשינו. אני מברך על ההישג החשוב הזה בטווח כל כך קצר – חידוש והתקנת גני משחקים רבים ברחבי טבריה לטובת ילדי העיר.
גם בשנה הזו נפעל במרץ על מנת לפתח את המרחבים הציבוריים והשכונות ונשדרג את איכות חיי התושבים, כפי שמגיע להם. צפויות לכולם עוד הפתעות רבות שחלקם ייצאו לדרך ממש בקרוב ועל חלקם אנו שוקדים בקדחתנות כדי שייצאו אל הפועל".