לא מסתכנים, מתחסנים נגד שפעת

הצוות מתחסן

צוות ההנהלה מהווה דוגמה

תחת הכותרת : לא מסתכנים, מתחסנים! נפתח במרכז הרפואי פדה- פוריה, מבצע חיסוני השפעת. חברי הנהלת המרכז הרפואי היו הראשונים לשמש דוגמא ולהתחסן.

בחורף הקרב ובא, בתי החולים  צפויים להתמודד עם תחלואה בשפעת שתצטרף להתמודדות הקשה והמתמשכת עם מגפת הקורונה.  לכן, תחת הכותרת : לא מסתכנים, מתחסנים! יצאו במרכז הרפואי פדה-פוריה במבצע חיסוני שפעת, בקרב כלל העובדים. במסגרת הקמפיין, שלוש המחלקות שיגיעו ראשונות ל100 אחוז מתחסנים יזכו בפרס מתוק במיוחד!

כל חברי הנהלת המרכז הרפואי היו הראשונים שהתייצבו (עם חיוך) להתחסן. 
מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, אמר "לחיסון עובדי המרכז הרפואי  יש חשיבות מרכזית, כדי להגן על עצמכם ועל בני משפחותיכם מפני הווירוס, אבל לא פחות חשוב – להגן על המטופלים שלנו.  אני קורא לכל העובדים לקחת אחריות באופן אישי ולהתחסן".

המרכז הלאומי לבקרת מחלות דיווח שבמהלך חודש ספטמבר 2021 זוהה נגיף שפעת מסוג A בישראל בקרב 7 חולים שאושפזו, ילדים ומבוגרים.  במשרד הבריאות  נערכים לתחלואת שפעת בחורף 2021-2022 ולכך שישראל עלולה להתמודד עם תחלואה מקבילה של COVID-19  ושפעת עונתית.

ד"ר היבה אבו זיאד, מנהלת היחידה למניעת זיהומים הדגישה כי " לא ניתן לצפות את חומרת תחלואת השפעת בחורף זה אך מהסימנים הראשונים נראה שתהיה פעילות שפעת, בניגוד לשנה קודמת. לכן משרד הבריאות ממליץ להתחסן נגד נגיף השפעת. נגיף השפעת עלול לגרום לתחלואה קשה – דלקת ריאות, סיבוכים אחרים בדרכי הנשימה ואף למקרי מוות.

מטרות החיסון הן למנוע תחלואה בשפעת, לצמצם את הסיבוכים מהמחלה, למנוע העברת הווירוס למטופלים ולמנוע עומס על הצוות במחלקות כתוצאה ממחלת אנשי צוות".

קוזיתא ליבאי, מפקחת אפידמיולוגית ביחידה למניעת זיהומים ציינה כי, "נגיפי השפעת עוברים שינוי גנטי (מוטציה) בחלבוני המעטפת, דבר הגורם להופעת זנים חדשים מדי שנה, לכן יש להתחסן כל שנה מחדש. בדומה לקורונה, נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הניתזות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו תוך כדי דיבור של אדם החולה בשפעת. הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפצים ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. לכן יש חשיבות עליונה להקפדה על ההנחיות : עטית מסכה ושמירה על היגיינה וחיטוי הידיים".    

אילנה אהרון, המפקחת האפידמיולוגית ביחידה למניעת זיהומים  סיכמה, "אנו קוראים לכל עובדי המרכז הרפואי ולציבור אנא התחסנו על מנת להגן על בריאותכם ועל בריאותם של בני משפחותיכם והסובבים אתכם".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי
מתחסנים