פרופסור אש בביקור בפדה פוריה

פרופ' נחמן אש בביקור במחלקת הקורונה

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, נפגש עם הצוות במחלקות הקורונה במרכז הרפואי פדה-פוריה, והודה להם על עבודתם המסורה.

 מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, ראש חטיבת ביה"ח הממשלתיים ד"ר דגן ובכירים נוספים הגיעו ביום חמישי 26.8.21, לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה .מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, פתח את הביקור בסקירה על המרכז הרפואי, בדגש על המאמץ שנעשה כדי לצמצם פערים ולפתוח שירותים רפואיים החסרים לתושבי האזור, "חשוב לי להצביע על הפערים העמוקים בין הצפון למרכז".

אי השוויון הוא בנפשנו, אנחנו חשים אותו כאן יום יום. האוכלוסייה שלנו חולה יותר, התמותה פה גבוהה יותר… המשימה שלנו היא להוסיף כאן שירותים רפואיים חסרים וליצור שובר לאי השוויון. דוגמא בולטת לכך היא העובדה שאנחנו ביה"ח היחיד שמתנהל ללא מכון לרפואה גרעינית (מיפוי איזוטופים)".

בהמשך, ציין ד"ר און את העלייה הדרמטית במספר חולי הקורונה בימים האחרונים, "אין ספק שאנחנו מתמודדים עכשיו עם שיא הגל הרביעי, המשמעות היא עומס גבוה במחלקות הקורונה, תפוסה מאד גבוהה במחלקה פנימית א', כתוצאה מסגירת מחלקה פנימית ב' אשר משמשת כמחלקת קורונה ועומס כבד על הצוות המטפל ".

בשיחה עם הצוות במחלקות הקורונה ובפנימית א', אמר פרופ' אש,  "אני רוצה להודות לכם על העבודה הקשה שלכם לאורך כל השנה וחצי האחרונות, ובמיוחד בימים אלה בהם אנחנו רואים מספר חולים גבוה במחלקות הקורונה.

האסטרטגיה שלנו היא שילוב של הקפדה על הנחיות התו הירוק יחד עם העלאת מספר המתחסנים בחיסון השלישי. אני מאמין שבדרך זו נוכל לראות האטה בממדי התחלואה, ובעיקר ירידה במספר החולים הקשים המגיעים לאשפוז ".

לאחר שסייר במתחם הדימות בו הותקן לאחרונה מכשיר CT חדש המתקדם בעולם ובמכון צינתורי המוח הצפוי להיפתח בחודש הבא, אמר פרופ' אש," אין ספק שניתן לראות את תנופת הבנייה והפיתוח במרכז הרפואי וזה מאד מרגש ומרשים.

מצד שני, אנחנו מודעים לפערים שעדיין קיימים ולכן אפעל  לקדם את הרפואה בפריפריה במהלך כהונתי כמנכ"ל " .