ח"כ ינון אזולאי אורחו של ד"ר און

ד"ר און לא שקט על השמרים

ח"כ ינון אזולאי, הגיע לפגוש את ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ולסיור במרכז הרפואי .

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) הגיע ביום רביעי, 25.8.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה הציג  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את השירותים הרפואיים החדשים שנוספו בביה"ח לרווחת תושבי האזור בשנים האחרונות  והדגיש את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה."

יש פערים גדולים בין הצפון למרכז הארץ, בצפון תוחלת החיים קצרה יותר, התושבים שלנו חולים יותר במחלות כמו סוכרת, לב, כלי דם, מחלות כליה  ועוד. אלא שבניגוד קיצוני למצב התחלואה, קיים פער גדול מאד בשירותים הרפואיים שעומדים לרשות תושבי הפריפריה הצפונית.

המשימה שלקחנו על עצמנו היא לשנות את המצב הזה, ואני מאמין שהשינוי הוא בר השגה, אבל כדי שזה יקרה צריך לתעדף אותנו, אנחנו זקוקים לעזרתכם כדי שנוכל לצמצם את הפערים הקיימים".

בחלקו השני של הביקור סייר ח"כ אזולאי במרכז הרפואי והתרשמה ממתחם הדימות בו הושלמה הבנייה.

בימים הקרובים תחל הפעלתו של מכשיר סי.טי חדש, המיוצר ע"י חב' פיליפס מהמתקדמים בעולם והראשון מסוגו בארץ.

הסיור הסתיים באתר מרכז השיקום לצפון. ד"ר און הציג את הפרויקט הלאומי,  " מדובר בפרויקט לאומי, בית חולים שיקומי ראשון שמוקם צפונית לרעננה! מרכז השיקום ייתן מענה לפער האדיר בתשתיות השיקום בצפון, ויכלול  162 מיטות אשפוז ועוד 36 מיטות לאשפוז יום.

מדובר על שש מחלקות אשפוז ושירותים נוספים כמו בריכה טיפולית, מחלקת שיקום אמבולטורי ואשפוז יום לילדים. זהו פרויקט חשוב מאין כמוהו אשר יאפשר לנו לסגור  את הפער הקיים בשרותי השיקום בין הצפון למרכז".

ח"כ אזולאי סיכם את הביקור ואמר, "שמחתי לפגוש את הצוותים הרפואיים המסורים, לא יכולתי שלא להתרשם מהיחס החם והנתינה האין סופית שמעניקים הצוותים לכלל המטופלים.

דווקא בימים אלה שבתי החולים נמצאת במצוקה אמיתית, בעקבות הזנחה רבת שנים של המערכת כולה. מוטלת עלינו החובה לסייע לגופים אלה ולהבטיח שאזרחי ישראל יקבלו את הביטחון הבריאותי שמגיע להם".