ח"כ עבאס בביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה

חבר הכנסת השכן ממר'אר בביקור ראשון בפוריה

ח"כ מנסור עבאס, הגיע לפגוש את ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה אמר, " אני מחויב למען ביה"ח פוריה ותושבי האזור. מדינת ישראל צריכה לשים את מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות, היום!".

 ח"כ מנסור עבאס (יו"ר רע"ם) הגיע ביום שלישי, 10.8.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

עבאס
צילום: מיה צבן דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה

בפגישה הציג  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את השירותים הרפואיים החדשים שנוספו בביה"ח לרווחת תושבי האזור בשנים האחרונות  והדגיש את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה, ובין האוכלוסייה היהודית לאוכלוסייה הערבית.

"זה לא סוד שבצפון תוחלת החיים קצרה יותר, הפערים מאד משמעותיים לא רק בהשוואה בין הצפון למרכז אלא גם בהשוואה בין האוכלוסייה היהודית לאוכלוסייה הערבית.

אחוז חולי הסוכרת במגזר הערבי גבוה מאד, יש פי 4 יותר חולי דיאליזה באוכלוסייה הערבית. התמותה מסוכרת וממחלות כליה גם היא גבוהה יותר.

במלים פשוטות, האוכלוסייה הערבית חולה יותר, יש בעיות  כרוניות של עישון, השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, אבל זו לא גזירה משמים אנחנו יכולים לשנות את המצב הזה".

ד"ר און הציג רשימה ארוכה של שירותים רפואיים חדשים שנפתחו במרכז הרפואי פדה-פוריה בשנים האחרונות וציין, "למול הרשימה המרשימה הזו יש לנו רשימה ארוכה של שירותים שעדיין חסרים.

לתושבי האזור אין אפשרות להגיע לרפואה פרטית הם תלויים ברפואה הציבורית. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לתת להם מענה. "אנחנו והציבור בצפון זקוקים לעזרה שלכם בכנסת".

ח"כ עבאס סיכם את הביקור ואמר, " כתושב האזור היה לי חשוב לקבל טיפול בביה"ח פוריה ובאתי הבוקר כדי להדגיש את המחויבות שלי לביה"ח. מדינת ישראל צריכה לשים  את מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות היום, כי מערכת הבריאות היא זו שתאפשר למשק להמשיך ולתפקד, חיזוק מערכת הבריאות ימנע הוצאות כבדות יותר למשק.

אנחנו נפעל לקדם רפורמות מקיפות שיתנו מענה למערכת שהיתה מורעבת וגרעונית במשך שנים.  יחד נדאג למערכת הבריאות ונפעל לצמצום הפערים הקיימים ".