ביקור עם השיח' מוואפק טריף בקבר יתרו

חברי המשלחת בצילום משותף
הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה נפגשה עם השיח' מוואפק טריף מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית

חברי הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה הגיעו לביקור במתחם נבי שועייב ונפגשו עם השיח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית. 

חברי הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה הגיעו ביום חמישי 29.7.21 לביקור בקבר יתרו- נבי שועייב שבסמוך לכפר זיתים ונפגשו עם השיח' מוואפק טריף. את המפגש אירגן ראש המועצה האזורית שער הגליל (גליל תחתון), ניצן פלג.

על-פי המסורת הדרוזית מדובר בקברו של הנביא שועייב, המזוהה עם יתרו המקראי.

המשלחת בשיחה על כוס קפה

לאחר סיור באתר המרשים הכולל מבנה גדול  לציון הקדושה של מתחם הנביא שועייב, אליו עולים לרגל בני העדה הדרוזית.

השיח' טריף פתח את הביקור ואמר, "אתם השכנים שלנו והביקור הזה חשוב לנו. זו הזדמנות להכיר אחד את השני ולהכיר לכם את ההיסטוריה והמנהגים של העדה הדרוזית".

ראיד חמז'ה נתן לאורחים סקירה על ההיסטוריה של העדה הדרוזית מאז הנביא יתרו, חותנו של משה. עו"ד ראיד שנאן, מנכ"ל המועצה הדתית ציין כי הדרוזים בישראל מונים כ150,000 איש.

בנוסף ישנה אוכלוסייה דרוזית בעיקר בסוריה, לבנון ובירדן. "הדרוזים השתלבו היטב במדינת ישראל, 80% מתוכם מתגייסים לצה"ל ומתוכם כ 50% מגיעים ליחידות הקרביות". ראש מועצת גליל תחתון ניצן פלג אמר, "היחסים שלנו

במועצה היו תמיד טובים, אנחנו רואים בכם אזרחים ותושבים שווים לכל דבר. המרכז הרפואי פדה פוריה הוא בית החולים שלנו, של כולנו."

אנחנו עדים לתנופת הפיתוח וההתפתחות המרשימה של ביה"ח בשנים האחרונות לרווחת כלל תושבי האזור ואני מאחל שנמשיך ונפתח את שרותי הרפואה בגליל".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, הודה לשיח' טריף על האירוח הלבבי," אנחנו במרכז הרפואי לקחנו כמשימה עליונה את החיבור והקשר עם הקהילות סביבנו, מבחינתנו זה טבעי וחלק מהוויה שלנו.

אנחנו יוזמים מגוון של פעילויות ומגיעים אל הקהילה במסגרות שונות בפעילות של רפואה מונעת וקידום בריאות. נשמח מאד להרחיב את המעגלים וליצור שיתופי פעולה נוספים ".

חברי המשלחת בסיור בקבר יתרו