ח"כ יעל רון בן משה במרכז הרפואי פדה-פוריה

ד"ר און ויעל רון

ח"כ יעל רון בן משה, הגיעה לפגוש את ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ולסיור במרכז הרפואי. בסיום הסיור, אמרה "הפערים בבריאות בין הפריפריה למרכז נוגעים לכל אחד ואחת מאתנו…

חשוב שהממשלה תבין איזה מחיר כבד משלמים התושבים בפריפריה בשל הפערים האלה".

ח"כ יעל רון בן משה (כחול לבן) הגיעה ביום חמישי,  22.7.21 לביקור ראשון במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה הציג  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את השירותים הרפואיים החדשים שנוספו בביה"ח לרווחת תושבי האזור בשנים האחרונות  והדגיש את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה"

בצפון תוחלת החיים קצרה יותר, יש פערים גדולים בין הצפון למרכז הארץ והפערים אף עמוקים יותר בקרב האוכ' הערבית. התושבים שלנו חולים יותר במחלות כמו סוכרת, לב, כלי דם, מחלות כליה  ועוד. לדוגמא : באוכלוסייה הערבית יש פי 4 יותר חולי כליה ומטופלים בדיאליזה בהשוואה לשאר האוכלוסיה.

ובניגוד קיצוני למצב התחלואה , יש פער גדול מאד בשירותים הרפואיים שעומדים לרשות תושבי הפריפריה הצפונית. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לשנות את המצב הזה, ואני מאמין שהשינוי הוא בר השגה, אבל כדי שזה יקרה צריך לשנות את התפיסה ולתעדף אותנו".

שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי התייחס לחוק ההסדרים אשר נדון בכנסת בימים אלה ואמר, "אם לא יתקנו את חוק ההסדרים אנחנו נפגע אנושות. נצטרך להילחם על חיינו, ממש מלחמת הישרדות.

אנחנו נפגעים יותר בשל היותנו בי"ח ממשלתי קטן שממוקם בפריפריה! אין לנו הכנסות ממיזמים כלכליים או מתיירות מרפא. אנחנו תלויים בחוק ההסדרים! "

ח"כ רון בן משה סיכמה את הביקור ואמרה, "הפערים בבריאות בין הפריפריה למרכז נוגעים לכל אחד ואחת מאתנו.

אני חברה בועדת הכספים והקשיים הם אדירים, יש אתגרים בתחומים רבים אבל תחום הבריאות חשוב במיוחד ונוגע לכל האוכלוסיות בכל המקומות. חשוב שהממשלה תבין איזה מחיר כבד משלמים התושבים בפריפריה בשל הפערים האלה, אנחנו בכחול לבן העלנו בזמן קצר מספר הצעות חוק שכולן נוגעות לגליל, נגב ולבקעה.

הצעת החוק הראשונה שלי עוסקת בצמצום הפערים בשירותי הבריאות בין המרכז לפריפריה. כדי לפעול למען הפריפריה הצפונית, אני פועלת בימים אלו להקמת השדולה לפיתוח הגליל שאעמוד בראשה עם חברים נוספים".

יעל רון וד"ר און