מחלקת הילדים ע"ש ד"ר גייגר ז"ל

DSC_6911135 (Large)

במלאת שנה לפטירתו של ד"ר רולנד גייגר , התקיים טקס מרגש במרכז הרפואי פדה-פוריה במהלכו נקראה מחלקת הילדים על שמו של רופא הילדים האהוב. ד"ר גייגר הקים וניהל את מחלקת ילדים ויילודים במשך 27 שנים!

ביום ראשון, 4.7.21 במלאת שנה לפטירתו של ד"ר רולנד גייגר, התקיים טקס מרגש ובמהלכו נקראה מחלקת הילדים אותה הקים לפני 56 שנים, על שמו של מנהל המחלקה והרופא האהוב.

ד"ר גייגר, שימש כמנהל מחלקת ילדים ויילודים במשך 27 שנים (1965-1992). אשתו של ד"ר גייגר אליענה וילדיו לצד בני משפחה וחברים, היו בין האורחים הנכבדים בטקס. ואיתם, חברי הנהלת המרכז הרפואי, יו"ר עמותת ידידי ביה"ח זהרה דוידאי , ובעלה אלי דוידאי, צוות מחלקת הילדים ובראשם ד"ר סעיד אבו זיד מנהל המחלקה, רופאים שהיו מתמחים אצל ד"ר גייגר, ועובדי המרכז הרפואי.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח ואמר "עבורנו זהו רגע מאד מרגש של סגירת מעגל. הסיפור מתחיל ב1965 כשד"ר גייגר הגיע לכאן מצרפת והקים בשתי ידיו את מחלקת הילדים, אכן קמה פה מחלקה לתפארת.

כמה שנים לאחר מכן הוא הקים גם את מחלקת הילודים והפגייה, במשך כ 30 שנים הוא ניהל את המחלקות האלה ששמען יצא למרחוק.  אני, כילד שגדל בטבריה גדלתי על ה"מותג" שנקרא ד"ר גייגר,  הוא היה הרופא בה' הידיעה ושם דבר באזור כולו.  זו גאווה גדולה לראות את התוצר המרשים של העשייה הרבה שלו.

התלמיד המוכשר של ד"ר גייגר, ד"ר אבו זיד שמנהל כיום את מערך הילדים שלנו וכל אותם המתמחים שהפכו מאז למנהלי מחלקות ויחידות. בשנים שחלפו מחלקת הילדים התפתחה וגדלה, הוספנו שירותים כמו כירורגיה ילדים, קרדיולוגיה, נוירולוגיה, וכמובן טיפול נמרץ ילדים.

החודש פתחנו שירות חדש נוסף – אנדוקרינולוגיה ילדים. ויש לנו עוד תוכניות רבות כמו לדוגמא פתיחת אשפוז יום לילדים ועוד".

זהרה דוידאי יו"ר עמותת ידידי ביה"ח ובעלה אלי דוידאי, סיפרו על ההכרות רבת השנים של מש' דוידאי החל מהאבא בני ז"ל עם משפחת גייגר והקשר המיוחד עם מחלקת הילדים לה הם תרמו לראשונה בתקופת מלחמת לבנון השנייה.

"ד"ר גייגר היה הרופא של כל המשפחה שלי בעמק הירדן. אבל מעבר לכך, זה יוצא דופן וראוי להערכה כשמישהו בוחר לתרום בפריפריה.

אורי ומשפחת גייגר קשורים  קשר חם למרכז הרפואי, ותרמו רבות לאורך השנים וגם לאחרונה ואנחנו מאד מעריכים ומוקירים את תרומתם, לכן הסכמנו בשמחה להסב את שם המחלקה על שמו של ד"ר גייגר".

זכריה נאפסו, ראש המועצה המקומית כפר כמא, ברך בשם ראשי הרשויות וציין, "ד"ר גייגר היה רופא אצלנו בקופ"ח, הוא לא היה רק רופא הוא היה בן אדם. גם כשכבר יצא מהמרפאה ומישהו הגיע הוא חזר חזרה וקיבל אותו, וכשהגיע הביתה היה מתקשר למשפחות לשאול לשלום הילד ואיך הוא מרגיש…

ד"ר גייגר היה ויישאר מיוחד בליבנו".

ד"ר אורי גייגר, בנו של ד"ר גייגר אמר, "כולנו נולדנו לתוך החיבור הזה עם ביה"ח פדה פוריה גדלנו כאן ובילינו כאן הרבה. אני שמח שקרן (אשתי) ואני יכולים לעזור למרכז הרפואי שבו נולדתי וגדלתי.

אנחנו גרנו כאן בשכונת הרופאים, הלכתי כאן לגן ילדים, גם אמא שלי עבדה פה במחסן הציוד הרפואי… כשחלפו השנים חמי פרס חיבר וקישר אותנו עם עמותת הידידים ואנחנו נעשה כל מאמץ כדי לגייס לביה"ח תרומות ותורמים בארה"ב…

 

אבא יקר השארת אחריך מפעל חיים מפואר בפוריה ואנחנו נפעל להמשיך את המורשת שלך ולעזור לביה"ח לצמוח!"

צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה
DSC_6921119 (Large)