משלחת ממילווקי

הישר ממילווקי לבית חולים פדה - פוריה

ד"ר און

לאחר יותר משנה שבמהלכה בוטלו ביקורים בשל מגיפת הקורונה הגיעה משלחת של נציגים מהקהילה היהודית במילווקי, ארה"ב, לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

 משלחת מצומצמת של נציגי קהילת מילווקי ,ארה"ב, הגיעה ביום שני 7.6.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

הביקור התקיים במסגרת הקשר החם שנוצר כחלק משותפות סובב כנרת של הסוכנות היהודית והשתתפו בו הנהלת המרכז הרפואי ונציגות עמותת ידידי ביה"ח.

במפגש הציגה סגנית מנהל המרכז הרפואי, ד"ר הגר מזרחי, את ההתמודדות עם מגיפת הקורונה ואת מגוון השירותים הרפואיים החדשים אשר נוספו בשנים האחרונות.

בהמשך פתח ד"ר און והציג פאנל של אנשי צוות אשר מייצג את המרקם הרב תרבותי המאפיין את עובדי המרכז הרפואי ואת הקהילה לה המרכז הרפואי נותן שירות.

חברי הפאנל הציגו את המרכז הרפואי כ"אי של שפיות", בו מתקיימת , לאורך כל השנים מערכת יחסים מיוחדת המושתתת על כבוד הדדי ואחווה.

ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד , שהיא יו"ר השותפות פתחה את הדיון המרתק בפאנל הרב תרבותי ואמרה, "אנחנו משאירים את הפוליטיקה מחוץ לשערי ביה"ח, ופשוט חיים את היום יום.

הגיוון והרב תרבותיות הם חלק מהזהות שלנו, וביום יום אנחנו עובדים ביחד ומטפלים ביחד בבני כל הדתות והמגזרים. אני מרגישה שביה"ח הוא סמל לאחווה, דו קיום ורב תרבותיות ואני גאה לעבוד בארגון כזה".

מוש כץ, יו"ר הפדרציה היהודית של מילווקי סיכם את הביקור הקצר ואמר, "הביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה היה כמו לחזור הביתה.

שמענו מהצוות על המאבק הממושך במגיפת הקורונה וכיצד התגייסו  כלל אנשי הצוות, יחד כתף אל כתף כדי למגר את המגיפה!
המפגש פנים אל פנים והשיח על עתיד משותף נתן לכולנו תקווה וציפייה להמשך שתוף הפעולה בעתיד".

חברי המשלחת
צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה