כנס ראשי רשויות

ד"ר און נושא דברים

במרכז הרפואי פדה פוריה התקיים כנס ראשי רשויות

בכנס ראשי רשויות מהגליל והעמקים, בישר ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה, על הישג נושף בבריאות הציבור ופתיחתו של מרכז לצנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי בראשון לאוגוסט.

חמישה עשר ראשי רשויות מהגליל והעמקים, החברים באשכול כנרת עמקים ובאשכול הגליל המזרחי, הגיעו ביום שני 31.5.21 לכנס בריאות חגיגי ומפגש עם ראשי הרשויות  במרכז הרפואי פדה-פוריה.

ד"ר און פתח את הכנס וציין כי בשנה שעברה בוטל המפגש בשל מגיפת הקורונה והשנה הוא שמח לחדש את המסורת שמטרתה להעמיק את הקשר בין המרכז הרפואי לבין הרשויות והקהילות בכל אזור הצפון ומשרד הבריאות.

עוד הדגיש ד"ר און בכנס ראשי הרשויות

"הערכים שלנו, כבוד הדדי, חמלה, אחווה, עמדו למבחן בתקופה האחרונה."

"אני גאה לומר שהצוות שלנו משמש דוגמא לעבודה משותפת, כבוד הדדי ואחווה. בתקופה זו באה לידי ביטוי ביתר שאת האחדות  והעוצמה של משפחת פדה-פוריה".

במפגש עדכן ד"ר און את המשתתפים ותאר את ההתקדמות המשמעותית שנעשתה בפרויקטים רבים של פיתוח ובינוי ברחבי המרכז הרפואי וביניהם: שיפוץ בניין מרפאות חוץ והקמת מכון שמיעה חדש! פתיחת מכון סי.טי חדש וממוגן אשר יכלול שני מכשירי סי.טי מתקדמים ביותר.

הבריאות מעל לכל התחלת העבודות להקמת מחלקת טיפול נמרץ חדשה ומשוכללת אשר תכלול 12 מיטות. "אני שמח לבשר לכם שאנחנו מגשימים עוד חלום!  ב-1.8.21, נפתח את המרכז החדש לצנתורי מוח אשר יתן מענה מציל חיים לתושבי הגליל המזרחי!".

ד"ר און עם ראשי רשויות

צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה

בחלק השני, ד"ר עידו בירתי, הציג את מערך הלב וכלי דם, שבראשו הוא עומד והוסיף, "בחמש השנים מאז הקמנו את יחידת ניתוחי לב, ביצענו יותר מ-1,000 ניתוחי לב פתוח! לבריאות החולים בלי להתרברב, מדובר במספר ניתוחים מרשים גם בהשוואה לבתי חולים גדולים במרכז הארץ.

עוד נאמר בכנס ראשי הרשויות

"אחוזי ההצלחה שלנו מאד גבוהים והם מרשימים ברמה הארצית וגם ברמה הבינלאומית."

ד"ר בירתי הוסיף כי התוכנית היא להקים יחידה חדשה להשתלת לב מלאכותי ב2022 .

ד"ר נזאל סלאח, מנהל שירות ריאות תאר את מגוון השרותים הקיימים בתחום הריאות ובכלל זה מרפאה למחלימי קורונה, בדיקה ואבחון של מחלות ריאה שונות, אשפוז וטיפולים תומכי נשימה.

"לאחרונה רכשנו ברונכסקופ מכשיר מתקדם שמאפשר אבחון וטיפול בסרטן הריאות .

בנוסף יחד עם יחידת ניתוחי ריאה שבראשה עומד ד"ר בן אבי, מבצעים ניתוחי חזה והסרת גידולים סרטניים מהריאות בגישות מתקדמות, שהודות להן ההחלמה של המטופלים מהירה יותר".

ד"ר ערן מאירוביץ', מומחה בנוירוכירורגיה ומצנתר מוח הסביר את המשמעות של הקמת מרכז צנתורי מוח בפדה-פוריה,  "תוך חודשיים נפתח את המרכז לצינתורי מוח למען בריאות תושבי הגליל המזרחי!

 עד היום לא היה צנתורי מוח בכל אזור הגליל המזרחי והעמקים, חולים עם שבץ מוחי חריף שנזקקו לצנתור מח הועברו לנהריה או חיפה.

משמעות העיכוב היא שהסיכון למוות עולה ב 5%, ואחוז החולים שיאבד יכולת תפקוד עצמאי יעלה  ל 15% עד 20%.

אנחנו מדברים  על ירידה בתפקוד של עד 10%, בכל שעה שחולפת ללא טיפול. המשימה שלקחנו על עצמנו היא להביא צנתורי מח לפריפריה וכך להציל חיי אדם ולמנוע נזק בלתי הפיך למח ונכות ".

יורם קרין, יו"ר אשכול רשויות כנרת –עמקים, וראש המועצה האזורית עמק המעיינות, סיכם את הכנס ואמר, "היה מרתק! הבנו כמה חשוב לנו להתגייס וליצור חיבור הדוק בין המרכז הרפואי לקהילה, יש תפקיד מאד חשוב לרפואה מונעת וקידום בריאות.

לשם כך חשוב להעלות את  המודעות בקרב התושבים שלנו. המעורבות והסיוע שלנו יאפשרו למרכז הרפואי להמשיך ולהתפתח ולהביא לכאן עוד רופאים טובים ושירותים רפואיים נוספים". לבריאות טובה.