טקס יום השואה במרכז הורדוס

במרכז הורדוס זוכרים

מרכז הורדוס קיים זו השנה הרביעית.

"זיכרון במועדון",  ערב הקראת סיפור ושיר לזכרם. ערב זה הוא פרי עשייה משותפת של מרכז הורדוס והפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. מתוך שותפות גורל בין יהודי אשכנז ליהודי צפון אפריקה וסניף ויצ”ו המשתף פעולה לאורך כל השנה עם מרכז הורדוס והפדרציה העולמית של יהדות מרוקו.

בערב "זיכרון במועדון" נקבצו משוררים וסופרים שכתבו מפרי עטם. הכותבים הגיעו לטבריה מכל קצות הארץ, מרמת הגולן, מבית שאן, מנתניה, מרמת פולג, מזיכרון יעקב ומחיפה. היה זה ערב בו זיכרון השואה הועלה על נס בשירים שכתבו בני הדור השני ואחרים שמשפחותיהם לא נפגעו, אבל הערבות ההדדית ותחושת הגורל חיברה את כולם יחד.

הערב עמד בסימן, "עד היהודי האחרון"  ומגוון שירים וקטעים שהוקראו, סיפרו על חשיבות השליחות המוטלת על בני הדור השני והשלישי לנוכח לכתם לעולמם של שורדים רבים. הכותבים נתנו ביטוי לתחושות אישיות המלוות אותם לאורך השנים:  הכעס על השתיקה העולמית, הכאב על הרציחות שהוסתרו על ידי גדר תיל, תחושת סוף הדרך, הקעקוע שנטבע על היד ובחדרי הלב והשמיים שקדרו, אבל גם נתנו ביטוי לגאולה ולחלום שהתגשמו ולצו – לזכור, להזכיר ולא לשכוח!

מרכז הורדוס בעידודו ותמיכתו של מר סם בן שטרית, יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, שנתן את חסותו לפעילות מרכז הורדוס בטבריה, הפך לאבן שואבת למשוררים סופרים ואומנים, הרואים במקום בית.

את הערב ליווה בנגינה ושירה, נסי בר נתן, משורר, מלחין ומבצע בן עירנו.

יהי זכרם של ששת מיליוני אחינו צרוב בלבבותינו לעד.

רחל מדר
רחל מדר מקריאה את שירתה
רחלי קורן יו"ר ויצ"ו טבריה מקריאה את שירתה

השארת תגובה